Češi si pletou zvíře s dítětem, říká kynoložka. Sama trénuje psy na lov pašeráků v Kongu

Hanka Böhme dostala svého prvního psa, když jí bylo osm let. Voříška jí koupili rodiče v holešovické tržnici v Praze za 50 korun. Láska ke psům ji dovedla až do Konga, kde strávila dva měsíce bojem proti mezinárodní mafii, která obchoduje se slonovinou a také proti pašerákům chráněných zvířat. O svém zážitku promluvila odbornice pro Blesk.cz, zmínila také přístup Čechů k výchově zvířat.

Hanka pracuje se psy celý život, ale to největší dobrodružství odstartoval inzerát sdružení Save Elephants. Hanka se rozhodla vycvičit svoji fenku Camu, aby pomohla chránit nejen slony, ale pátrat po pašerácích slonoviny a vzácných zvířat, zejména luskounů. Ty pašeráci hubí kvůli pověsti afrodiziakálních účinků.

Hanka připravovala Camu na misi v Africe pět měsíců. Pak s ní odletěla do Konga, sama se zúčastnila řady výprav a pátracích akcí a prodělala malárii. Domů se vrátila bez milované fenky.

Češi se neumí chovat k psům?

Böhme promluvila pro Blesk.cz i o výchově psů. V tomto ohledu podle ní tuzemci selhávají. „Myslím, že Češi se neumí chovat k psům. Myslí si, že je to dítě, polidšťují je, ale pes je zkrátka pes. Jsem naprostý nepřítel např. vození psů v kočárku. On i ten jorkšír může jít po svých, má čtyři nohy,“ řekla Böhme ve studiu Blesk.cz.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/508136/cesi-si-pletou-zvire-s-ditetem-rika-kynolozka-sama-trenuje-psy-na-lov-paseraku-v-kongu.html