Kynoložka z Nového Boru letí do Afriky. Pomáhat v boji proti pytlákům

Hana Böhme, maminka šestileté Carly a původně malířka skla odmalička milovala psy a africká zvířata. Její láska byla tak silná, že už několik let jezdí do africké republiky Kongo a cvičí hnědé krátkosrsté belgické ovčáky malinois společně s tamními psovody v boji proti pytlákům a pašerákům.

Dnes 8. října Hana Böhme opět odlétá do Afriky pomáhat s výcvikem štěňat své feny Camy. V Čechách zůstává další pes Odzala – ten by měl Africe pomoci také – na jeho výcvik a převoz ale Haně chybějí peníze. Ty se Hana snaží vybrat prostřednictvím internetového portálu hithit.com.

„Odzala bude převážně na letišti u celníků a bude hledat slonovinu, gorilí srst, luskouní šupiny,“ popisuje kynoložka, která bude v Africe intenzivně pracovat tři týdny. „Belgičtí ovčáci jsou jedni z mála psů, kteří zvládnou přelet do Afriky a budí respekt,“ říká.

Belgický speciálně vycvičený ovčák Odzala dostal jméno podle afrického národního parku. Pomáhat by měl ale v budoucnu na letišti v hlavním městě Republiky Kongo Brazzaville.

Zdroj: https://liberec.rozhlas.cz/kynolozka-z-noveho-boru-leti-do-afriky-pomahat-v-boji-proti-pytlakum-7636461