Pašování zvířat

Pašování zvířat

Víš, jak jsem si představoval pašeráky a pytláky?

Myslel jsem si, že jsou to lidé, kteří mají zkažené zuby a tak chtějí sloní kly. Ale ono je to jinak. Mamka říkala, že z těch klů dělají různé sošky a spoustu dalších nepotřebných věcí. Tím pádem je jasné, že slon kly potřebuje víc než pašerák. A ještě navíc slona zabijí, protože jim nechce své kly dát. Je to smutný pohled, když jdeš savanou a najdeš mrtvého slona jen proto, že někdo chtěl jeho kly. To bych toho pytláka nebo pašeráka nejradši kousnul do ….a možná i jinam. To se přeci nedělá, nebo ne?

Ročně takhle putuje více než 100 tun slonoviny. Víš kolik slonů by mohlo chodit v Africe? A to je můj úkol. Nepomůžu všem, ale udělám maximum.

Mám ale i jiné kamarády. Víš, jak vypadá Luskoun? Je to savec jako my, dokonce jsou někteří stejně velcí jako já. Může vážit až 35 kg. Vypadá jak živá šiška. A má mooc krásné šupiny na celém těle. Jsme kamarádi, protože žere mravence, termity a další hmyz. Takže moje dobroty mi nechává. A kdo mi nežere z misky, to je můj kamarád.

Prokletím luskounů jsou jejich šupiny. Lidé v Asii si myslí, že mají léčivé účinky. Také si myslí, že jejich maso je delikatesa. A kvůli tomu jich ročně pytláci zabíjí víc než 100 000. Když je luskoun v ohrožení, schoulí se do kuličky a vypadá jak šiška. Nebrání se, neutíká, nemá jak. A mě mamka učila, že slabším se má pomáhat. Proto chci pomáhat i kamarádům luskounům.

Věděls, že i Tvoji příbuzní jsou v ohrožení? Gorily v Kongu jsou pytlačeny kvůli masu. A čím větší gorila, tím více masa. Proto pytláci nejvíce loví dospělé samce, kteří jsou plni síly a mají se starat o reprodukci a ne o to, jak se vyhýbat pytlákům. Kromě masa jsou pašovány lebky jako trofeje a packy, ze kterých si někteří lidé dělají popelníky. No fuj.

Přitom ty malé gorilky vypadají podobně jako děti, které mám taky rád a když jsem byl ještě štěně, tak jsme si hráli. A pokud přijdou o rodiče, tak je nejspíš něco sežere dřív než vyrostou. No a za pár let žádné gorily nebudou.

Ještěže tu jsem já a můj nos. Protože my těm pytlákům a pašerákům ještě ukážeme. A samozřejmě Ty, protože bez Tvé pomoci to ani já nezvládnu. Pomůžeš?

Chceš také pomoci?

Nemusíš nutně letět do Konga a pomáhat mi chytat pytláky, protože platný můžeš být pro nás i doma. Nejsnazší cesta je přispět finančně, protože každá stokoruna se počítá.

Pokud je Ti to málo, můžeš nám pomoci tím, co umíš. Třeba o nás psát články, starat se nám o facebook, nebo pro nás připravovat obrázky či videa. To víš, ty moje packy všechno nezvládnou. Rádi Tě přivítáme v týmu, i kdybys měl jen minimum času, který nám chceš věnovat.

Chceš být se mnou v kontaktu?

!!! Na těchto stránkách probíhá rekonstrukce. Děkujeme za pochopení !!!
This is default text for notification bar