Příprava stopaře

Trénink detekce

Věděl jsi, že můj čich je milionkrát citlivější čich než Tvůj?

Nechlubím se, fakt ne. Můžu mít i rýmu, ale i tak cítím pořád lépe než Ty. Mám totiž i čichovou paměť a to znamená, že si pamatuju spoustu pachů, zejména těch voňavých jako jsou dobroty nebo fenky. Na tyhle pachy nikdy ani nedostanu pachovou sklerózu.

Úplně nejlepší část výcviku je na začátku. Mamka mi schovává dobroty a asi si myslí, že je nenajdu. Nejdřív na mě zavolá „hledej“ a pustí mě k těm dobrotám. Sice nevím, co je hledej, ale dobrota je dobrota a tu najdu vždycky. Mamka má radost a schová mi další kousek.

Mamka je rafinovaná a když už si myslí, že vím, co je hledej (no hledej je, když si mám jít pro dobrotu), tak se mě snaží zmást. Začne mi schovávat hračky, asi abych si je lépe uklízel. Hračky mám stejně rád jako dobroty, takže hledám a když ji najdu, hned začnu upozorňovat na místo, kde je. Kolikrát mi ji schovává i vysoko, asi abych nedosáhl, ale na můj čenich si stejně nepřijde. Někdy si říkám, jestli mě chce učit lézt i po stromech.

Když už umím najít hračku, vytáhne na mě pachové konzervy. Víš co to je? To je konzerva, ve které je schovaný nějaký pach – třeba právě slona nebo gorily. A moje paměť tyhle pachy moc dobře zná. Mám je tak vtisknuté, že bych je našel i po probuzení o půlnoci. Nejsou sice tak zajímavé jako vůně fenky, ale když to mamce udělá radost, najdu je také.

Malina by řekl, že tím končí legrace a bude to jen tvrdá práce. Ale není to tak. Když už znám pachy všech těch zajímavých věcí, které mám najít, tak mi je schovávají nebo je někde zapomínají. A mají radost, když je najdu a hned dostanu za odměnu svojí hračku. Takže už nehledám hračky, ale úplně jiné věci. Ale mně to nevadí, stejně pak hračku dostanu. A máme radost všichni.

Víš, co je zvláštní? Když potom třeba zastavíš auto a nechají mě hledat něco z těch zajímavých věcí, co si tam zapomněli, třeba něco ze slonoviny. Jasněže to najdu. Ale ti řidiči pak vůbec nemají radost. Možná jsou smutní, že jsem to našel já a ne oni. No to nevadí, hlavněže mám svojí hračku a můžu hledat dál.

Chceš také pomoci?

Nemusíš nutně letět do Konga a pomáhat mi chytat pytláky, protože platný můžeš být pro nás i doma. Nejsnazší cesta je přispět finančně, protože každá stokoruna se počítá.

Pokud je Ti to málo, můžeš nám pomoci tím, co umíš. Třeba o nás psát články, starat se nám o facebook, nebo pro nás připravovat obrázky či videa. To víš, ty moje packy všechno nezvládnou. Rádi Tě přivítáme v týmu, i kdybys měl jen minimum času, který nám chceš věnovat.

Chceš být se mnou v kontaktu?

!!! Na těchto stránkách probíhá rekonstrukce. Děkujeme za pochopení !!!
This is default text for notification bar