Pytlaci

Pytláci

A jak je to s těmi pytláky?

Pytláky můžeme rozdělit do dvou skupin. Tou první jsou obyčejní chudí domorodci, kteří prodávají upytlačená zvířata překupníkům. Většinou si musí půjčit zbraň, za kterou musí platit. Představ si, že za upytlačeného slona dostanou třeba jen 800 Kč. Proto kromě drahých zbraní používají i drátěná oka z ostnatého drátu. Je to hnusné a ošklivé.

Ta druhá skupina je ale o hodně horší. Ti jsou totiž bohatí, organizovaní a vybavení. Bohužel kolikrát mnohem lépe vybavení než ti, kteří mají zvířata chránit. Samopaly, kulovnice, vrtulníky, satelitní telefony, noční vidění a spousta dalších věcí. Objeví se, uloví a opět zmizí. Berou většinou z úlovku jen to nejcennější a zbytek nechají ležet. Jsou to smutné pohledy.

Proto mě naučili hledat i zbraně a náboje. Je lepší najít pytláka ještě před lovem nebo odhalit, že má u sebe skryté náboje než abychom potom smutnili. Náboje hledám rád, protože si představuji, že každý náboj je jeden zachráněný zvířecí kamarád.

Pytláctví je hrozné a my maliny to nechápeme. Pokud s tím vy lidi něco neuděláte, už brzo zmizí nejenom sloni, ale i spousta dalších druhů. Já pomůžu, co budu moci, ale sám vše nezvládnu. Pomůžeš?

Chceš také pomoci?

Nemusíš nutně letět do Konga a pomáhat mi chytat pytláky, protože platný můžeš být pro nás i doma. Nejsnazší cesta je přispět finančně, protože každá stokoruna se počítá.

Pokud je Ti to málo, můžeš nám pomoci tím, co umíš. Třeba o nás psát články, starat se nám o facebook, nebo pro nás připravovat obrázky či videa. To víš, ty moje packy všechno nezvládnou. Rádi Tě přivítáme v týmu, i kdybys měl jen minimum času, který nám chceš věnovat.

Chceš být se mnou v kontaktu?

!!! Na těchto stránkách probíhá rekonstrukce. Děkujeme za pochopení !!!
This is default text for notification bar