Ahoj, já jsem Odzala

Dostal jsem jméno podle národního parku v Kongu a to není náhoda!

Zatím jsem ještě malý, ale až vyrostu, budu chránit slony před pytláky. Že nevíš, kdo jsou pytláci? To jsou zlí lidé, kteří zabíjejí slony pro jejich kly, které potom prodávají na černém trhu. 

Chceš také chránit slony?

Tak čti dále, ukážu Ti, jak se můžeš zapojit i Ty.

DSC_0025.jpg

„Cílem projektu Malina pro slona je umístění psa se speciálním výcvikem v Kongu, kde se aktivně podílí na boji proti pytlákům a pašerákům nejen slonoviny, ale i dalších zvířat.“

Proč Malina?

Jsem Belgický ovčák Malinois. Jmenujeme se podle belgického města Mechelen. Ale to není tak důležité. Mnohem důležitější je vědět, že v Čechách se nám říká Maliny. Asi proto, že jsme tak sladcí. I když dokážeme být i pořádná torpéda. Moc rádi pracujeme a i proto si nás vybrali pro tento důležitý úkol. Náš výcvik je ale hodně drahý a a příprava každého z nás vyjde na 350 000,- korun. Máš rád slony a pomůžeš nám je chránit? Podpoř finančně náš výcvik a já pak budu pracovat i za Tebe. Čím více peněz dáme dohromady, tím více nás bude moci odjet.

“Nic si nedělej z toho, že neumíš čichat tak dobře jako já. I Ty můžeš být hrdina a chránit slony. Přispěj na můj výcvik. Můžeš mě podpořit buď jednorázově, nebo si rovnou nastav trvalý příkaz a můžeš mě nebo někoho z mých kamarádů malin podpořit každý měsíc.”

A co ti sloni?

Víš, že každý den v Africe pytláci zabíjí kolem 100 slonů? A to jen kvůli hloupým lidem, kteří chtějí jejich kly. Jako kdyby neměli svých zubů dost. Ročně zbytečně zemře 40 000 slonů. Pokud s tím něco neuděláme, za pár let budou sloni jen na obrázcích.

Ale umím pomoci ochránit i další zvířátka. Víš třeba, jak  vypadá Luskoun? Nebo gorila? Mamka říkala, že to jsou vaši příbuzní, takže gorily určitě znát budeš. Rodina je rodina.

Teta CAMA

Nejsem první malina, která se chystá do Konga. Před třemi lety odjela má slavnější teta Cama. Dokonce o ní natočili i film, který si můžeš pustit. Až vyrostu, chci být jako Cama.

“Možná nemáš bankovní účet nebo Ti to přijde zdlouhavé. Jsem moderní pes a tak můžeš na můj výcvik přispět i v bitcoinech. Teta Cama nám všem ukázala, že to jde a tak chceme být všichni jako ona.”

Kdo jsou ti pytláci?

Pytláků, jak už to u zlounů bývá, je několik druhů. Ti, se kterými se potkáváme v parku, jsou vesničané, kteří si pronajmou samopal a jdou zabíjet. Kořistí platí za půjčení zbraně. Nad nimi jsou pašeráci, kteří jsou lépe organizovaní a pašují úlovky ze země.

Proto budu umět vyčichat nejen kly, srst, šupiny, ale také nábojnice a střelný prach. Na můj nos si totiž žádný pytlák nepřijde.

“Já umím čichat tak, že mi žádný z nich neuteče. Ale neumím spoustu věcí, které potřebujeme a Ty je umíš lépe. Pojď mi s tím pomoci, napiš mi a domluvíme se, co bys mohl udělat. Určitě je spousta věcí, které zvládneš lépe než já.”

Hledáme do týmu:

=> Tebe, pokud Tě projekt oslovil
=> Copywriter
=> Grafik
=> Fundraiser
=> Správce facebookového profilu

Hanka Bohme

Tohle je moje mamka. Myslí si, že mě učí, jak mám správně čichat a spoustu dalších věcí, které budu  potřebovat. I když se jí snažím vysvětlit, že už to všechno umím, je neoblomná. Trénujeme a trénujeme.

Ale má takové tréninky, že mě pořád baví a chci víc. Doufám, že až budu v Kongu, bude za mnou Hanka jezdit na návštěvu.

Chceš také pomoci?

Nemusíš nutně letět do Konga a pomáhat mi chytat pytláky, protože platný můžeš být pro nás i doma. Nejsnazší cesta je přispět finančně, protože každá stokoruna se počítá.

Pokud je Ti to málo, můžeš nám pomoci tím, co umíš. Třeba o nás psát články, starat se nám o facebook, nebo pro nás připravovat obrázky či videa. To víš, ty moje packy všechno nezvládnou. Rádi Tě přivítáme v týmu, i kdybys měl jen minimum času, který nám chceš věnovat.

Chceš být se mnou v kontaktu?

!!! Na těchto stránkách probíhá rekonstrukce. Děkujeme za pochopení !!!
This is default text for notification bar