Kniha Malina pro slona

MALINA PRO SLONA
Jak čeští psi pomáhají v Kongu

Kdo by neznal příběh belgické ovčandy Camy, která přímo v Kongu zahynula při tragické nehodě? Tehdy v létě 2016 o tom psala snad všechna česká média, a právě v této knize se dočtete i o jejím životě, doslova štěňátka, přes přípravu na Kongo, až po její tragickou smrt. I o tom, jak tam nyní už ve prospěch záchrany zvířat stejně oddaně pracují i její vlastní štěňata…

Velmi čtivá a poutavě podaná reportáž se spoustou barevných fotek vypráví o tom, jak přední česká trenérka psů Hana Böhme speciálně cvičí psy, kteří pak v africkém Kongu odhalují pašeráky cenných trofejí i ohrožených zvířat (sloní kly, šupiny luskouna, želvy, krokodýly… ale také zbraně atd.). Dozvíte se nejen, jak probíhá samotný výcvik detekčních psů, ale také, jak náročný je život v chudém Kongu, kde elektřina i voda jsou spíše vzácným zázrakem než samozřejmostí, na jakou jsme zvyklí my – v naší rozmazlené civilizaci.

A co je nejlepší – nákupem knihy podpoříte samotný projekt na záchranu vzácných zvířat. Děkujeme vám za vaši podporu a pomoc.

KNIHA VYŠLA V DUBNU 2019
Slavnostní křest byl 6. dubna na veletrhu FOR PETS

Cena: 389 Kč – z toho celých 80 Kč jde přímo na projekt Malina pro slona

Objednávejte zde na mailu: redakce@haf-mnau.cz (Do mailu prosím uveďte počet kusů a vyčkejte na další instrukce k platbě).

Knihy zasíláme ihned po připsání peněz na účet.

Kdo je Hana Böhme, autorka knihy

V r. 2014 se zapojila do projektu na ochranu ohrožených druhů zvířat v africkém Kongu tak, že cvičí psy, kteří odhalují pašeráky slonoviny a dalších cenných trofejí. Speciálně cvičení detekční psi prohledávají zavazadla na letišti nebo v dopravních prostředcích a jsou schopni odhalit pašovanou slonovinu, šupiny z luskouna, maso divokých vzácných zvířat nebo i zbraně apod. Hanka na tuto práci připravuje psy tady doma v ČR, ale do Konga také létá a osobně tam dohlíží na zácvik psovodů a trénink psů přímo na místě. O tom, jak to tam probíhá, je právě tato kniha.

Výcviku psů se věnuje už od mládí, dnes vede psí školu, připravuje psy na zkoušky či výstavy a věnuje se i převýchově problémových psů. Absolvovala kurzy výcviku psů u předních světových kynologů a má licenci OBEDIENCE (poslušnost) na pozici stewart a instruktor.

V roce 2013 založila spolek Dogs For Detection And Protection Academy s širokým polem působnosti v oblasti kynologie (více viz www.hanabohme.cz).

Vydavatel a kontakt:

MEDIARS, s.r.o.
redakce@haf-mnau.cz