Příběh Camy

Příběh Camy Sony Black

Zajímá tě příběh mé tety Camy? 

Camu jsem neznal, ale hodně se o ní vyprávělo. Mamka Hanka si ji pořídila, aby s ní vyhrávala závody ve sportovní kynologii. Ale Camu to moc nebavilo a neposlouchala. Nechápala, proč má někam běhat, když nikoho nehoní. Jediné, co ji bavilo, bylo kousání do rukávu, zvané obrany. Asi proto, že si dost mohla dělat, co chtěla. Navíc kousání do rukávu je lepší než hračky.

A tak Cama mamku přesvědčila, že její životní cíl je jinde a začala trénovat na pytláky a pašeráky do Konga. Byl to náročný výcvik, který ale zvládala levou zadní (kdybys nevěděl, tak to je ta co zvedám při čůrání). Rychle se naučila hledat slonovinu, luskouní šupiny a spoustu dalších zajímavých pachů. Trénovala, aby byla nejlepší. Představ si, že trénovala venku, uvnitř, na letišti, autovrakovišti a spoustě dalších míst.

Až pak přišel únor roku 2015. Cama s mamkou odletěly do konžského Brazzaville,  kde už na ni čekal jeji psovod Mbon. Rychle byli kamarádi a začali pracovat spolu. Cama se tam naučila vyhledávat i zbraně a náboje. A asi i ta obrana z Čech se jí hodila. To víš, Kongo, to je…no proste Kongo.

Měla i psí kamarády, kteří pomáhali s hledáním pytláků a pašeráků. No a stala se i maminkou a měla 7 krásných štěňátek. A všichni pracanti po mamince. Přímo v Kongu zůstali pracovat 3. Další 3 loví pytláky v Ugandě. A ten poslední hlídá šimpanze v rehabilitačním centru založeném Jane Goodall Institute. Nejvíce podobná Camě je Doli (víš, že Doli znamená v jazyce Sango slovo Slon? Já to nevěděl, ale je to malina slonice), která jde v jejích šlépějích.

Cama už bohužel vše hlídá z psího nebíčka. V červnu 2016 totiž zahynula při autonehodě. Mamku to hodně bolelo a já myslím, že bolí dodneška. A možná právě proto je tolik zapálená do práce s námi. No a na nás je, abychom ji i ostatní naše kamarády nezklamali.

Víš, že Cama byla i mediální hvězda, o které psali v novinách a točili filmy? No schválně, jen si zadej do google „fenka cama“ a uvidíš, co vše najdeš. Rozhovory v médiích, dokumentární filmy, články v novinách. Schválně jestli se jednou bude takhle psát i o mě.

Cama ukázala, co my české maliny umíme. A už se blíží čas, kdy odletím do Konga i já.

Chceš také pomoci?

Nemusíš nutně letět do Konga a pomáhat mi chytat pytláky, protože platný můžeš být pro nás i doma. Nejsnazší cesta je přispět finančně, protože každá stokoruna se počítá.

Pokud je Ti to málo, můžeš nám pomoci tím, co umíš. Třeba o nás psát články, starat se nám o facebook, nebo pro nás připravovat obrázky či videa. To víš, ty moje packy všechno nezvládnou. Rádi Tě přivítáme v týmu, i kdybys měl jen minimum času, který nám chceš věnovat.

Chceš být se mnou v kontaktu?

!!! Na těchto stránkách probíhá rekonstrukce. Děkujeme za pochopení !!!
This is default text for notification bar